Szkolny portal

SZKOLNY PORTAL TO USŁUGA DLA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH, KTÓRE CHCĄ SAMODZIELNIE I SZYBKO STWORZYĆ STRONĘ INTERNETOWĄ, SPEŁNIAJĄCĄ NAJWYŻSZE STANDARDY W ZAKRESIE FUNKCJONALNOŚCI ORAZ BEZPIECZEŃSTWA.

Jest to produkt stworzony od samego początku z myślą o potrzebach placówek oświatowych.

Każdy element portalu (od projektów graficznych po układ treści i zastosowane komponenty) był tworzony dla szkół, na bieżąco konsultowany z przedstawicielami oświaty i dostosowywany zgodnie z ich sugestiami.

Narzędzie, które oferujemy, to prosta w obsłudze aplikacja internetowa, dzięki której stworzą Państwo własny serwis www, wyposażony w wiele użytecznych elementów, m.in.:

 • kalendarze - dzięki nim można informować o wydarzeniach z życia szkoły, koordynować pracę uczniów i nauczycieli, synchronizować plany lekcji oraz obłożenie sal,
 • moduł redakcji artykułów i aktualności – umożliwia bieżące informowanie o wydarzeniach i sukcesach szkoły oraz umieszczanie opisów placówki,
 • galerie zdjęć – pozwalają np. prezentować fotografie ze szkolnych uroczystości, imprez czy wyjazdów,
 • moduł tworzenia klas – umożliwia tworzenie zamkniętych grup użytkowników – np. uczniów tej samej klasy lub kółka zainteresowań. W ramach takiej grupy możliwa jest zamknięta dla osób postronnych komunikacja między uczniami i pedagogami.
 • forum – może być przeznaczone dla wszystkich uczniów lub użytkowane w ramach klas.

Jakie możliwości daje Państwu Szkolny Portal?

 • Pozwala wdrożyć a następnie modyfikować i zarządzać szkolnym portalem bez korzystania z kosztownych usług programistów i grafików. Moduł jest zaopatrzony w funkcję kreatora stron, który prowadzi użytkownika przez proces tworzenia portalu.
   
 • Umożliwia włączanie praktycznie wszystkich pracowników szkoły (nauczycieli i pracowników sekretariatu) w redakcję portalu. System zarządzania treścią i jego obsługa są intuicyjne i proste. Aby ich używać nie porzeba specjalistycznego umiejętności i szkoleń.
   
 • Zapewnia lepszy kontakt szkoły z rodzicami i uczniami oraz wpływa pozytywnie na współpracę w gronie nauczycieli – a wszystko to bez kosztów związanych z organizacją i koordynacją dodatkowych spotkań w szkole. Ważne informacje są publikowane na stronie i udostępniane zainteresowanym osobom.
   
 • Pozwala dostosować budowane strony internetowe do potrzeb szkoły: od witryny informacyjnej po serwis będący platformą do prowadzenia nowoczesnych zajęć dydaktycznych metodą projektu.
   
 • Szkolny Portal można użytkować we własnej domenie lub stworzyć adres w domenie szkolnyportal.edu.pl. Ta druga opcja jest przydatna placówkom, które nie mają własnej domeny internetowej lub chcą ją zmienić. (np. dlatego, że korzystanie z niej wiąże się z wyświetlaniem na stronach reklam). Adres w domenie szkolnyportal.edu.pl działa przez cały okres korzystania przez placówkę z usługi -  nie ma obaw, że strona lub domena zniknie lub będą się na niej pojawiać wyskakujące reklamy i okienka.
   
 • Moduł oparty jest na renomowanym rozwiązaniu Liferay Portal CMS - systemie zarządzania treścią, z którego korzystają m.in. takie firmy jak Lufthansa, Discovery czy Cisco. Jest to rozwiązanie typu Open Source, a dzięki temu wolne od opłat licencyjnych.